Pod koniec 2013 roku grupa inicjatywna w składzie: Wojciech Szczygieł, Józef Matyska, Janusz Cichowski, Zygmunt Ciania, Krzysztof Nagadowski i Adam Wylot wystąpiła wnioskiem o powołanie w Oddziale nowego Koła pod nazwą REGIONALNE Zarząd Oddziału pozytywnie ustosunkował się do wniosku i nowe Koło zaczęło swą DZIAŁALNOŚĆ 1.01.2014 roku.
Jego członkami zostali w większości pracownicy odchodzący z Kół przyzakładowych (głównie emeryci) nie czujący istotnej więzi z zakładem z którego odeszli, ale chcący nadal mieć więź z organizacją. Podobnie jak Koło Seniorzy siedzibę swoją Koło miało w pomieszczeniach Zarządu Oddziału w budynku NOT na ul. M.C. Skłodowskiej 3.
| Prezes | Sekretarz | Początek kadencji | Koniec kadencji | |
|---|---|---|---|---|
| Od 1.01.2014 | Zygmunt Ciania | Wojciech Szczygieł | - | 13 |
| IX Kadencja 2015-2019 | Zygmunt Ciania | Wojciech Szczygieł od 2016 Krzysztof Grudzień | 13 | 27 |
| X Kadencja 2019-2023 | Zygmunt Ciania | Krzysztof Grudzień | 27 | 29 |
Działalność członków skupiała się (i nadal skupia) na organizowaniu spotkań integracyjnych często połączonych z zawodami tenisowymi i siatkarskimi, uczestniczenie w wyjazdach naukowo-technicznych do zaprzyjaźnionych Oddzialów SITG, uczestniczenie w organizowanych przez Zarząd Główny turniejach siatkarskich i tenisowych, współorganizowanie z GŁ Komisją ds. Sportu i Rekreacji wyjazdów naukowo-krajoznawczych w Tatry, oraz pełnienie wiodącej roli przy organizacji Oddziałowych Karczm Piwnych
Aktualnie (od 2023 roku) władze Koła to:
- Prezes – Janusz Cichowski
- Wiceprezes – Zygmunt Ciania
- Sekretarz/Skarbnik – Krzysztof Grudzień
- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Leszek Gęca
- Sekretarz Komisji Rewizyjnej – Sławomir Opłocki

