Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa
Łączymy historię, tradycję i nowoczesność
Integrujemy środowiska inżynierów i techników górnictwa.
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa to apolityczna i samorządna organizacja użyteczności publicznej działająca już od 125 lat, zrzeszająca inżynierów i techników górnictwa, geologii i specjalności pokrewnych współdziałających z górnictwem. czytaj dalej...
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Grzegorza Stachyry. Przez wiele lat był związany z Lubelskim Zagłębiem Węglowym i Kopalnią Bogdanka. Swoją działalność zawodową rozpoczął w latach 80, pełniąc więcej
Szanowni Państwo, Informujemy, że w kopalni bursztynu niedaleko Lubartowa, gdzie zlokalizowane jest Koło SITG BURSZTYN, odkryto fragment żuchwy walenia sprzed ok. 38 mln lat. To pierwsze potwierdzone znalezisko eoceńskiego walenia więcej
W dniu 15 maja br. Koleżanki i Koledzy z Oddziału SITG w Kielcach odwiedzili firmę Stellarium Sp. z o.o. w Niedźwiadzie, która prowadzi aktualnie prace produkcyjne i eksploatacyjne na terenie więcej
W dniu 15 maja 2026r. mieliśmy przyjemność gościć delegację przedstawicieli Oddziału SITG w Kielcach. Spotkanie było wartościową okazją do dzielenia się doświadczeniami technicznymi oraz poszerzenia wiedzy dotyczącej budowy geologicznej pokładu więcej
W dniach 28-29.04.2025r. w Bytomiu odbyła się kolejna coroczna Narada Sekretarzy i Skarbników Oddziałów Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa (SITG). Zarząd Główny SITG reprezentowali:Zbigniew Lubosik-Prezes Zarządu Głównego,Natalia Lindner-Sekretarz Generalna Zarządu więcej
W piątkowe popołudnie w dniu 17.04.2026 roku w Starym Tartaku odbyło się spotkanie integracyjne członków Koła Bogdanka połączone z wręczeniem legitymacji dla Koleżanek i Kolegom nowo przystępującym do Koła oraz więcej
Szanowni Koledzy – Prezesi i członkowie Kól SITG Proponuję udział w wyjeździe naukowo-krajoznawczym do Krakowa i zwiedzenie byłych kamieniołomów Krzemionek i spacer po Wzgórzach Krzemionek. Opracowałem 4 trasy i co jakiś więcej
10 kwietnia 2026 r. o godz. 19 na torze CARTMAX – Kryty Tor Kartingowy Lublin (Galeria Olimp) zakończyliśmy wielki finał, który dostarczył ogromnych emocji, sportowej rywalizacji i niezapomnianych wrażeń! Zawodnicy więcej
W dniu 10 kwietnia 2026 r. członkowie Koła SITG Bogdanka wraz z Kołem SITG OUG w Lublinie mieli okazję zajrzeć tam, gdzie naprawdę „robi się prąd” – do największej w więcej

